Naujienos

Knygos „Lino žiedų medus“ pristatymas

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bibliotekoje 2016-ieji užbaigti upytietės Elvyros Gruzdevienės poezijos knygos „Lino žiedų medus“ pristatymu.
Draugėn susibūrusius vyresniųjų klasių mokinius ir mokytojus pasitiko švelnūs muzikos garsai ir adventinio vainiko žvakių liepsnelės. Lietuvių kalbos mokytoja Vida Ramoškienė, renginio pradžioje prabilusi poeto Justino Marcinkevičiaus eilėmis, kalbėjo apie Elvyros Gruzdevienės poezijos išskirtinumą, jos posmuose jaučiamą meilę gamtai, tėviškei ir linui. Upytė neįsivaizduojama be šių gražių ir naudingų augalų, todėl knygos pavadinimas ,,Lino žiedų medus“ tiesiog susilieja su šia vietove. Susirinkusieji skaitė pasirinktus eilėraščius ir kiekvienas jų nuskambėjo vis kitokia intonacija.
Poetė džiaugėsi renginio subtilia nuotaika, jautrumu ir dėmesiu jos kūrybai. Mokiniai klausėsi originalių minčių, pamąstymų, domėjosi, ar sunku rašyti. Savo kūrybos knygą Elvyra Gruzdevienė padovanojo mokyklos bibliotekai. Prasmingai užbaigę Bibliotekų metus palinkėjome vieni kitiems šiltų susitikimų ateinančiais metais.

 

„Lietuva – panaši Tu į mažą širdelę…
Nors didi savo praeitimi -ak gėriuos….
Artima dabartim ir viltingai į ateitį žvelgiant –
Džiaugiuos… Aš čia esu…
Čia mano Žemė…
(Elvyra Gruzdevienė. Lino žiedų medus. Psl. 95.)

Bibliotekininkė Dalia Greviškienė