Naujienos

Konstitucijos diena

Posted

Lietuvos Respublikos Konstitucija – 1992 metų spalio 25 dienos referendumu priimtas pagrindinis Lietuvos įstatymas. Šiais metais minime šio svarbaus dokumento 25-erių metų sukaktį. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, sveikindama Konstitucijos egzamino dalyvius, priminė, „kad ši Konstitucija – ilgiausiai gyvuojanti iš visų, kiek Lietuva jų turėjo. Tokios sukaktys, kaip ir artėjantis naujas valstybės šimtmetis, mums primena, koks gyvybingas yra Lietuvos valstybingumo šaltinis, iš kurio nuolat semiamės išminties, stiprybės ir įkvėpimo, kai brėžiame ateities kontūrus“.
Konstitucijos egzamine dalyvavo mūsų mokyklos mokiniai. Konstitucijos dieną galėjome pasidžiaugti jų pasiekimais, puikiais 1–4 klasių mokinių piešiniais „Konstitucija, tavo gimtadienį švenčiu“. Džiaugiamės šiais mokiniais, gerais Konstitucijos žinovais: Kamile Sasnauskaite, Eva Snieškaite, Kamile Kondrotavičiūte, Agne Zalatoryte, Gyčiu Šaparniu, Domantu Mačiūnu. Dalyvavusieji apdovanoti rašikliais su Konstitucijos logotipu. Septintokei Agnei Zalatorytei, surinkusiai daugiausia taškų, įteikta Konstitucija.
Konstitucijomis, kurias dovanojo aktyvus visuomenininkas Vytautas Liepa, džiaugėsi 9 ir 10 klasės mokiniai, pilietiškumo pagrindų pamokose su mokiniais diskutavęs įvairiais mūsų gyvenimo klausimais. Jis ragino drąsiai reikšti savo mintis, būti neabejingais ir pilietiškais.
Prisiminti šią Konstitucijos dieną turėtume kiekvienas, nes ja pažymime pagrindinio įstatymo, nusakančio piliečių santykį su valstybe, reikšmę.

Mokytoja Dalia Greviškienė