Naujienos

Konstitucijos diena

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotoje akcijoje „Konstitucija gyvai“. Šia akcija paminėjome pagrindinio Lietuvos įstatymo – Lietuvos Respublikos Konstitucijos, priėmimo datą.
Akcijoje dalyvavę 5-8 klasių mokiniai teiginius apie svarbias teises, laisves, pareigas, kitas vertybines nuostatas išdėstė savais žodžiais. Mokykla pasipuošė plakatais, kuriuose atsispindėjo mokinių mintys apie Konstituciją, pareigas, tėvynę Lietuvą.
9-10 klasės mokiniai pasitikrino ir įgijo naujų žinių apie svarbiausią šalies įstatymą, dalyvaudami nuotoliniu būdu Konstitucijos egzamine, kurį 2021 m. organizavo LR Teisingumo ministerija kartu su egzamino globėju Lietuvos Respublikos Prezidentu Gitanu Nausėda.
Prisiminti šią dieną turėtume kiekvienas, nes ja pažymime pagrindinio įstatymo, nusakančio piliečių santykį su valstybe, reikšmę.
Dalia Greviškienė