Naujienos

Kraštotyros diena mokykloje

Viena iš pažintinės kultūrinės veiklos krypčių – kraštotyra.
Šią dieną mokiniai sužinojo kiek paslapčių ir įdomių atradimų yra pačiame Upytės centre: legendinis Vilkelių akmuo, Upytės kapinyno vieta, bažnyčia ir jos šventorius, kuriame daug istorinių, praeitį menančių ženklų. Paminklai kapinėse liudija Upytėje gyvenusių, kovojusių už laisvę žmonių (knygnešių, partizanų) atminimą ir jų nuveiktus darbus. Tiltelis per Vešetos upelį (legenda pasakoja, kad čia Perkūnas nutrenkė nedorėlį Čičinską). Žavi Memenčių koplytėlė. Upytės piliakalnis.
Dienos pabaigoje vaikai pasitikrino savo žinias: ką žinojo ir ką naujo sužinojo. Mokiniai suprato, kad kraštotyra jungia ir literatūrą, ir gamtą, ir technologijas, ir istoriją, architektūrą…

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė