Naujienos

Lai kiekvieno kelią nušviečia Tolerancijos švyturys

Posted

Tolerancija – tai pakantumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes.

2019 metų Tolerancijos dienos idėja – Tolerancijos švyturys. Švyturys, kaip simbolis, reiškia pagalbą, nes rodo saugų kelią laivams, ieškantiems kranto, padeda neužplaukti ant seklumos. Žmogus gebantis išlaikyti pagarbą, nepaisant skirtingų pažiūrų, tautybės, rasės, skirtingos religijos – taip pat švyturys – pavyzdys kitiems. Juk galime nemėgti kai kurių žmonių, kai kurie gali nemėgti ir mūsų, tačiau jei visi laikysimės taisyklės, kad skirtumai – ne pagrindas nesantaikai, užgauliojimams ar įžeidinėjimui, visi jausimės saugiai.

Tolerancijos dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje svečiavosi Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos nariai Jonas Dumša ir Žilvinas Kliopmanas. Vyrai, atvykę neįgaliųjų vežimėliuose, bendravo su mokiniais, pasakojo apie save ir savo veiklą. Svečiai mokiniams pristatė Bočios žaidimą. Tai komandinis, sportinis, visiems prieinamas žaidimas odiniais kamuoliukais, kurio tikslas – numesti ar paridenti mėlynos ir raudonos spalvų kamuoliukus kuo arčiau baltojo.

Mokiniams susitikimas su Jonu Dumša ir Žilvinu Kliopmanu buvo nauja patirtis, mokantis priimti žmones su negalia, suprasti, kad žmonės sėdintys neįgaliojo vežimėlyje gali žaisti, sportuoti ir džiaugtis gyvenimu. Tikiu, kad ši diena kiekvienam padovanojo draugystę, bendrystę ir sukūrė tolerancijos tiltą su neįgaliųjų visuomene.

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė