Naujienos

Laikas skirtas susipažinti su tradicijomis, amatais ir papročiais

Gruodžio 6 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai svečiavosi Upytės tradicinių amatų centre. Vaikai dalyvavo etninės kultūros edukacinių programų ciklo „Lietuvių kalendorinės šventės“ užsiėmime.
Šaltą žiemos dieną, jaukiai šiltame molio namelyje, nendrėmis dengtu stogu, mokiniai susipažino su lietuviškomis kalendorinėmis šventėmis, jų papročiais bei tradiciniais amatais.
Vaikai stebėjo, kaip gimsta įmantriausi raštai tautinėse, tautodailininkės, audėjos Irenos Onos Vilienės, audžiamose juostose, o keramiko Romo Galiausko rankose sušildytas molio gabalėlis atgyja paukšteliu, boružėle ar gėlės žiedeliu. Pradinių klasių mokiniai, susižavėję tautodailininkų darbu, patys bandė minkyti molį, lipdyti dubenėlius ir žvaigždeles, kurias puošė ornamentuotais raštais bei simboliais.
Programos metu mokiniai susipažino su Lietuvoje švenčiamomis kalendorinėmis tradicinėmis šventėmis, papročiais, jų simboliais. Patys išbandė senuosius amatus, kuriuos atliekant patyrė daug nepakartojamų įspūdžių, ugdėsi kūrybiškumo kompetencijas.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė