Laisvės diena

Šių metų Sausio 13-ąją minime atkurtos Lietuvos Nepriklausomybės gynimo 30-metį. Visos, nuotoliniu būdu, vykusios akcijos buvo skirtos prisiminti ir pagerbti sausio 13-osios aukas ir Lietuvos piliečius gynusius laisvę.

Mokyklos bendruomenės nariai dalyvavo Lietuvos Respublikos Generalinio konsulato Los Andžele organizuotoje nuotolinėje pilietiškumo pamokoje laisvės gynėjams atminti „Aš prisimenu kodėl esame laisvi“. Pamokos lektorius Sausio 13-osios įvykių dalyvis, Lietuvos kariuomenės kūrėjas, atsargos majoras Albertas Daugirdas dalinosi savo prisiminimais apie 1991-ųjų metų sausio mėnesio įvykius.

Pirmų-penktų klasių mokiniai dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narės Irenos Haase skelbtame piešinių konkurse „Laisvės karta sako jiems AČIŪ“.

Mokiniai ir mokytojai aktyviai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“, kurią jau keturioliktąjį kartą organizavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių rėžimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Ankstų sausio 13 d. rytą, dešimčiai minučių, namų languose sužibo vienybės ir atminimo žvakutes, buvo prisimenami įvykiai, kai vienybės ir laisvės siekio vedini  Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę.

Mokinių taryba dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotoje pilietinėje akcijoje, skirtoje Sausio 13-osios įvykių trisdešimtmečiui paminėti, fotografavo languose plazdančias žvakių liepsneles, kūrė pristatymą, kuriuo pasidalino su akcijos organizatoriais ir mokyklos bendruomene.

Istorijos mokytoja metodininkė, bibliotekos vedėja Dalia Greviškienė skatindama mokinių domėjimąsi Lietuvos istorija, kova už nepriklausomybę, siekdama ugdyti istorinę ir tautinę sąmonę bibliotekoje parengė parodėlę Laisvės gynėjams atminti bei pakvietė mokinius dalyvauti nuotolinėje viktorinoje Laisvės gynėjų dienos 30-mečiui paminėti.

Tik gerbdami savo praeitį, prisimindami, tuos kurie kovojo už istorinę pergalę, didžiuodamiesi savo tauta galime kurti savo ateitį ir švęsti Laisvės dieną.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė