Naujienos

Laisvės gynėjų diena

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvauja 2020 m. pilietinėje iniciatyvoje „Atmintis gyva, nes liudija,“ kuri vyksta jau tryliktą kartą ir ją globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Sausio 13-osios rytas mokykloje alsavo rimtimi ir susikaupimu, languose šviesą ir šilumą skleidė žvakių šviesa.                                                                                                                              

Prieš pamokas mokyklos bendruomenė, susirinkusi į aktų salę, išklausė Meninės raiškos būrelio mokinių sakomus jautrius žodžius apie laisvę, viltį, Tėvynę. Tylos minute pagerbėme paaukojusius savo gyvybę už Lietuvą. Pasidžiaugėme, kad buvę mūsų mokyklos mokiniai: Lukas Baltramiejūnas, Lukas Griniūnas, Tomas Zalatoris, Paulius Krikščiukaitis dalyvavo  bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ Vilniuje ir buvo apdovanoti bėgimą simbolizuojančiais suvenyrais. Smalsuoliai galėjo apžiūrėti, rankose palaikyti šį atminimo ženklą. Pirmokų kiekvienam prisegtas neužmirštuolės žiedas tarsi teigė: „Aš prisimenu, kodėl esame laisvi”.

 Per pirmą pamoką klasėse vyko pilietiškumo pamokos, prisiminėme tuos, kurie kovojo už Lietuvą ir žuvo dėl jos laisvės, mokiniai per pertraukas galėjo apžiūrėti bibliotekoje parengtą parodėlę „Laisvės gynėjai“ – skaudžios istorijos pamokos ir Lietuvos didvyriai neturi būti pamiršti.

 Mokytoja  Dalia Greviškienė