Naujienos

Lietuvos kariuomenei – 100

Lapkričio 23 dieną minima Lietuvos kariuomenės diena ir kariuomenės atkūrimo 100-osios metinės.

Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje minėjimą pradėjo skautų būrelio nariai – jie nupiešė kareiviškas kuprines, surašė linkėjimus Lietuvos kariams ir sukabino mokykloje ant sienos. Kitą dieną kuprinės, „pripildytos“ gražiausių linkėjimų, pasiekė Panevėžio regioninio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus karius, kurie džiaugėsi mokinių dėmesiu. Dešimtoje klasėje pilietiškumo pagrindų pamoka vyko neįprastai, nes joje dalyvavo Krašto apsaugos savanorių pajėgų jaunesnysis eilinis, visai neseniai baigęs mūsų mokyklą Lukas Baltramiejūnas. Jis papasakojo apie kareivišką gyvenimą, pademonstravo kareivio amuniciją, atsakinėjo į vaikų užduodamus klausimus.

Mokiniai suprato, kad kariams reikia ryžto, ištvermės, atsakomybės, mokėjimo valdyti modernią techniką ir ginkluotę, bet svarbiausia – mylėti tėvynę ir visada būti pasirengusiems ginti savo valstybę ir jos žmones.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė