Naujienos

Lietuvos šimtmečio minėjimas

Šimtmečio minėjimas

Vasario 15 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla minėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Pasirengimas šiai šventei prasidėjo gerokai anksčiau – pradinių klasių mokiniai piešė piešinius, vyresnieji dalyvavo gimtosios kalbos savaitės renginiuose, puošė mokyklos erdves trispalviais akcentais. Minėjimo dieną 1–4 klasių mokiniai iš pat ryto rungėsi estafetėse, kuriose teisėjavo Karlsonas. Kūrybinėse grupelėse mokiniai karpė, lankstė svajonių paukščius ir sukūrė spalvingą dekoraciją. Ant tvirčiausio Lietuvoje medžio – ąžuolo formos lapų išvedžiojo šimtą gražiausių, pačių mokinių išrinktų lietuviškų žodžių, kuriuos sukabino Lietuvos kontūrais pažymėtoje vietoje. Mokykloje visą dieną skambėjo muzika – besikeičiantys dainininkai tėvynei išdainavo gražiausius jausmus.

Šventinio minėjimo dalis „Pasveikinkim vieni kitus“ prasidėjo 7 klasės mokinės Dovilės Sokaitės skaitomu Maironio eilėraščiu „Nepriklausomybę atgavus“ ir nuotraukomis, įamžinusiomis Upytės istorijos akimirkas. Dainele šiltai pasveikino ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai, o garsiausi plojimai buvo skirti mažiausiai šventės dalyvei Adelei Juknevičiūtei, kuri iš visos širdies poetų žodžiais išsakė meilę savam kraštui. 1 klasės mokinei, rajono „Dainų dainelės” dalyvei Margaritai Šniukštaitei švelniu balsu užtraukus „Mano dienos”, kai kam širdyje virptelėjo – tai daugelio mokinių dainuota kompozitoriaus Antano Belazaro sukurta daina. Maloniai nuteikė Upytės seniūno Giedriaus Koženiausko, Upytės tradicinių amatų centro vadovės Aušros Sidorovienės, seniūnaitės Aurelijos Petronienės sveikinimai.

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga už nuoširdų ilgametį darbą mokykloje ir ikimokyklinio ugdymo skyriuje apdovanotas pulkelis darbuotojų. Linksma daina užbaigę iškilmingą minėjimą salėje, pasidalinę trispalvius balionus, susirinkusieji rikiavosi į šventinę eiseną. Kolonos priekyje vėliava pleveno 10 klasės mokinio Luko Tumelio rankose, o jos pabaigoje žygiavo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės kariai. Visžalių augalų vainikas prie Nepriklausomybės paminklo Upytės centre – pagarbos ir padėkos ženklas žuvusiems už Lietuvos laisvę. Prie Senojo Nepriklausomybės paminklo Upytės Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčios šventoriuje Lukas Tumelis priminė valstybės simbolių reikšmę, mergaitės uždegė atminimo žvakelę kunigui Juozui Stakauskui. Šis tautos šviesuolis praėjusio šimtmečio pradžioje kūrė lietuviškas mokyklas, ligonines, rėmė neturtingus mokinius, aktyviai prisidėjo prie Lietuvos konferencijos, kurios metu buvo išrinkta Nepriklausomybės aktą pasirašiusi Lietuvos Taryba, organizavimo. Sugiedoję Tautinę giesmę šventės dalyviai išsiskirstė džiaugsmingai – prieš akis mokinių žiemos atostogos ir šventiniai renginiai visoje Lietuvoje.

Lietuvos šimtmečio minėjimas suteikė džiaugsmingų vienybės akimirkų, sustiprino norą saugoti, puoselėti Lietuvos valstybę ir perduoti ją ateities kartos dar gražesnę ir stipresnę.

Direktorė Jurgita Zalatorienė