Naujienos

Linksmai, išradingai, sportiškai baigėme mokslo metus

Paskutinę mokslo metų savaitę mokykloje nebuvo tradicinių pamokų, mokiniai dalyvavo pažintinėje kultūrinėje veikloje. Teko priimti įvairių dalykų mokytojų iššūkius.

Viena iš pažintinės kultūrinės veiklos krypčių – Kraštotyros diena.  Virtuali kelionė    „Nuo savo namų slenksčio į Lietuvą“  kvietė  susipažinti, prisiminti savo kraštą, Panevėžio rajoną, Aukštaitiją ir  Lietuvą. Pasinaudojome sukurta, filmuota medžiaga:  Upytė. Laiko ženklai; Susipažinkime: Aukštaitija. Upytė; Virtualus Upytės turas; Panevėžio rajonas – gražios ir svetingos Lietuvos dalelė; Upytės lankytinos vietos; „Baltas lino žydėjimas.“ Turėjome galimybę pasivaikščioti po Upytės miestelį, susipažinti su jo istorija, praeitimi, aplankyti apylinkių įžymiąsias vietas ir pamėginti atpažinti žymiausius Lietuvos kultūros ir istorijos objektus pateikčių rinkinyje Atspėk kas?  Pavargusiems nuo kelionių buvo pasiūlyta atlikti testą  Upytė. Smagu, kad sulaukėme nemažai  dalyvių. O geriausiais savo krašto žinovais tapo Urtė Vigaudė, Laisvė Liaugminaitė, Eva Snieškaitė, Kamilė Sasnauskaitė,  Tadas Mikalauskas. Savo žinias pasitikrino ir mokytojos Rasa Sikarskienė, Danguolė Maslauskienė.

Pirmadienį visi buvo pakviesti į virtualią Kalbų dieną. Mokykloje mokomės dviejų užsienio kalbų, todėl dominavo kelionės po Angliją ir Rusiją. Mokiniai turėjo galimybę susipažinti su skirtingų šalių papročiais ir kultūra, sužinojo daug įdomių faktų apie Angliją, lankė įdomiausias jos vietoves. Taip pat turėjo galimybę sužinoti, kuo skiriasi United Kingdom (Jungtinė karalystė) & Great Britain ( Didžioji Britanija) &  England (Anglija). Buvo atsakyta į dažniausiai užduodamą` klausimą – kuo skiriasi American English & British English. 

Sporto diena – sportinių iššūkių diena. Mokiniams buvo nufilmuoti ir pristatyti iššūkių filmukai, kurie prašė prisisjungti ir pakartoti bei pagerinti rezultatą. Taip pat pasiūlyta susipažinti su olimpinės mylios bėgimu ir įveikus jį laimėti organizatorių prizų. Aktyviausios buvo Samanta Leonaitytė ir Odeta Žitkevičiūtė, jos priėmė olimpinės mylios bėgimo ir dviratuko iššūkius. Ričardas Mačiūnas išbandė savo galias jėgos iššūkiuose. 

Menų dieną visus parodyti savo kūrybingumą pakvietė lietuvių kalbos, dailės ir muzikos mokytojos. Mokiniai turėjo sukurti eilėraštį ar miniatiūrą tema Pasiilgau mokyklos, nupiešti iliustraciją ir, sukūrus melodiją, savo kūrinį padainuoti, įrašą atsiųsti mokytojoms. Geriausiai pasisekė visus tris darbus atlikti Domantui Šiaučiūnui. Savo eilėms gražią iliustraciją nupiešė  ir padainavo Kristina Rubštavičiūtė. Jautrius žodžius mokyklai, mokytojams, draugams parašė ir puikiai savo darbus iliustravo Justas Baltramiejūnas, Urtė Vygaudė, Anreta Liaugminaitė, Tadas Mikalauskas, Laisvė Liaugminaitė, Augustas Popovas, Eva Snieškaitė, Enrikas Gudzikas, Arnas Jakaitis.

Nors pažintinė kultūrinė veikla mokykloje vyko nuotoliniu būdu, mokiniai aktyviai dalyvavo, taip parodydami bendruomeniškumą, norą būti kartu, kad ir su kokiais iššūkiais tektų susidurti.