Naujienos

Mano pasirinkimas – sveika gyvensena

Mano pasirinkimas – sveika gyvensena

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvauja Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro finansuojamame projekte „Mano pasirinkimas – sveika gyvensena“, kurio tikslas – ugdyti socialinius ir gyvenimo įgūdžius, siekiant mažinti rizikos veiksnių įtaką vaikams.

Spalis dovanojo saulėtas dienas, todėl pradinių klasių mokiniai gryname ore mankštinosi, lenktyniavo estafetėse, vyresnieji – bėgo krosą apie mokyklą. Lapų grėbimas – ne tik reikalingas darbas, bet ir gera mankšta, poilsis smegenims ir puikus laiko leidimas su bendraklasiais. Orientaciniame žygyje Ėriškių kaime mokiniai aplankė sodybą, kurioje pastatytas liaudies menininko, vieno žymiausių XIX a. kryžių drožėjų Vinco Svirskio kryžius, valstybės saugomą akmenį su velnio pėda, kalbininko Juozo Balčikonio kapą ir jo gimtosios sodybos vietą žymintį stogastulpį. Anot ėriškiečių, ąžuolui, augančiam senojo kaimo pradžioje, jau du šimtai metų – visi norėjo jį apkabinti ir pasisemti stiprybės. Marijos ir Povilo Nemanių kieme mokiniai stebėjosi penkiasdešimt metų auginamu egzotišku augalu – agava, kurios septynių metrų žiedkotis iškėlė įspūdingą žiedyną.

5 klasės mokinė Odeta Žitkevičiūtė keliautojus pakvietė į pievą prie savo namų, kur ganėsi trys gražūs žirgai. Pasirodo, du iš jų – žemaitukai (viena seniausių naminių arklių veislių Europoje), o trečias šiaip labai gražiai margas. Odeta ir jos tėtis papasakojo apie žirgų priežiūrą, pamokė, kaip reikia elgtis su šiais mielais gyvūnais, mokiniai vaišino juos morkomis, drąsiausieji pajodinėjo. Norintys mažesnių gyvūnų draugijos glostė netoliese besiganančias avis.

Judėjimas ir buvimas gamtoje – kelias į sveiką gyvenseną, projektinėse veiklose įgyti įgūdžiai  – tikimybė, kad tuo keliu ir bus keliaujama.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė