Naujienos

Mano pasirinkimas – sveika gyvensena

Mano pasirinkimas- sveika gyvensena

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla pradėjo vykdyti Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro finansuojamą projektą „Mano pasirinkimas – sveika gyvensena“.

Birželio viduryje buvo organizuotas renginys, kurio metu reikėjo daug judėti, bendrauti ir visą dieną būti gryname ore. Vaikai, pasiskirstę į grupes, orientacinio žaidimo metu įvairiose Upytės vietose turėjo surasti ir atlikti užduotis: Upytės tradicinių amatų centre pasimankštinti, prie Nepriklausomybės paminklo padainuoti lietuvišką patriotinę dainą, prie tvenkinio pastatyti smėlio pilį, o norint patekti į „Pamiškės respubliką“ – pereiti muitinės kontrolės postą, kur dažnas už tam tikrus pažeidimus turėjo atiduoti fantą.

Nukeliavę keletą kilometrų pėsčiomis iki Upytės miško, sutvarkę ir padėję lauko gėlių puokštę ant partizanų kapo, ekologinio žygio dalyviai miško keliuku pasuko link besikūrenančio laužo. Puodus maišančios miško raganos pakvietė šiltų pavakarių. Bežaidžiant žaidimus ir išsipirkinėjant fantus išsiaiškinta, kad kažkur netoliese yra paslėptas lobis – išbarstyti akmenukai padėjo surasti skrynią. Ją atidaryti galėjo pagal daugybinius požymius atrinktas gimtadienį šventęs Domantas. Sukaktuvininkas visus pavaišino surastuoju karameliniu kukurūzų tortu, kurį mėgsta ir maži, ir dideli.

Išklausę dažasvydžio instruktažą ir užsirišę komandų skiriamuosius ryškiaspalvius šalikus, vaikai pasklido po mišką. Pasitarę ir sukūrę strategiją, užsiėmę pozicijas, pagal duotą komandą šaudė, slėpėsi, „nukautieji“ grįžo į stovyklavietę ir dalinosi įspūdžiais iš „mūšio lauko“.

Mokinių dalyvavimas bendrose aktyviose veiklose formuoja sveikos gyvensenos įpročius, mažina rizikos veiksnių įtaką ir ugdo moralines nuostatas, orientuotas į bendruomeninį gyvenimą.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė