Naujienos

Mažieji mokėsi kepti riestainius

Mažieji mokėsi kepti riestainius

Vieversiui giedant pirmąją pavasarinę giesmę ir saulei kasdien pakylant vis aukščiau, kovo antrą dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje skambėjo muzika, o į salę rinkosi ,,mažieji amatininkai“.

Vaikams papasakojome Kaziuko mugės atsiradimo istoriją ir senąsias tradicijas. Dainavome daineles, džiaugėmės vieni kitų sumanumu ir miklumu atrakcionų metu, žaidėme lietuvių liaudies žaidimus apie įvairius darbus: ,,Kalveli meistreli“, ,,Siūlai siūlai“, ,,Audėjėlė“, ,,Batsiuvy, pasiūk batus“. Kepėja Kazytė (vyresn. auklėtoja Ina Visickienė) sukvietė visus smalsuolius riestainių kepti. Mažos rankelės minkė tešlą ir stengėsi susukti kuo dailesnį skanėstą.

Vaikai dalinosi įspūdžiais, klegėjo ir nekantriai laukė, kada gi iškeps kvepiantys gardėsiai. Nors ir labai norėjosi visus kepinius suvalgyti tuojau pat, šiek tiek paskanavę nusprendėme, kad riestainėlį ir geros nuotaikos pliūpsnį parnešime ir į namus.

Vyresn. auklėtoja Laima Lapinskienė