Naujienos

Meilės termometras

Kovo 15 dieną Upytės pagrindinėje mokykloje lankėsi lektorė iš „Jotvingių“ lytiškumo ugdymo komandos. Pamokose dalyvavo 9 ir 10 klasių mokiniai.
Mokinių lytiškumo ugdymas ir rengimas šeimai yra pagrįstas visuminiu lytiškumo supratimu ir vertybinių nuostatų bei gebėjimų ugdymu, teikiant mokslo patvirtintas žinias. Tai kryptingas ir tikslingas ugdymas apie biologinius, emocinius, socialinius lytiškumo aspektus. Juo siekiama prisidėti prie vaiko dvasinės, fizinės, psichinės, socialinės gerovės ir sėkmingo funkcionavimo tarpasmeninių santykių ir šeimos srityje.
Dažnai atrodo, kad priešingos lytys yra iš skirtingų planetų. Visi mes esame lytiški. Savaip matome, jaučiame, ir suvokiame pasaulį. Skiriamės kūnu, emocijomis, mąstymu ir socialiniais gebėjimais, tačiau visi trokštame tų pačių dalykų: būti mylimi, suprasti ir gerbiami.
Pamokoje „Meilės termometras“ – edukacijos metu mokiniai sužinojo kokios fizinės, emocinės, protinės ir socialinės savybės būdingos daugumai vyrų ir moterų ? Kuo priešingos lytys skiriasi ir kuo yra panašios ? Kokia yra aplinkos įtaka moteriškumui ir vyriškumui ? Kas yra meilė ir kuo ji skiriasi nuo susižavėjimo ar įsimylėjimo ? Kokios yra meilės kalbos ir ko reikia tvirtai draugystei ?
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Kuklierytė