Naujienos

Mes neabejingi. Iniciatyvos „Man rūpi“ apdovanojimai

Gruodžio 12 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo Šiaulių akropolio kino teatre „Forum Cinemas“ vykusiame Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro organizuotos iniciatyvos „Man rūpi“ baigiamajame renginyje. Šia iniciatyva siekiama skatinti mokinius dalyvauti socialinėje ir pilietinėje veikloje, aktyviau įsitraukti į bendruomenės gyvenimą, ugdyti pilietišką ir atsakingą požiūrį į savo gyvenamąją aplinką, vystyti mokinių saviraiškos formas ir socialinius įgūdžius.

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė apdovanota padėkos raštu už savanorystės skatinimo ir socialinių problemų sprendimų iniciatyvą „Gera daryti gera“ bei vaikų ir jaunimo savanoriškos veiklos, užimtumo skatinimo ir viešosios erdvės sutvarkymo bei jos pritaikymo visuomenės poreikiams iniciatyvą „Mes neabejingi“. Renginio organizatoriai mokiniams padovanojo nuotaikingą filmą „Adamsų šeimynėlė“.

Po renginio mokiniai lankėsi XX amžiaus pradžios garsaus visuomenininko, Lietuvos pramonės veikėjo, Chaimo Frenkelio viloje, kurioje įgyvendintos visos to meto technikos naujovės: vandentiekis, centrinis šildymas, elektra, telefonas. Chaimo Frenkelio įkurtas odos ir avalynės fabrikas buvo vienas didžiausių visoje Rusijos imperijoje. Lankydamiesi viloje įsikūrusiose Chaimo Frenkelio odos dirbtuvėlėse, mokiniai sužinojo, kad žmogaus reikmėms oda naudojama nuo neatmenamų laikų, iš jos buvo gaminas apavas, rūbai, žirgo reikmenys, buities indai, krepšiai. Mokiniai patys išbandė odininko darbą – iš natūralios odos susikūrė ir pasigamino vienetines apyrankes.

Edukacinio užsiėmimo „Telefonijos istorija. Laiko mašiną atsukus…“ metu mokiniai susipažino su seniausių laikų lietuvių ir kitų šalių skubių pranešimų perdavimo sistemomis, įdomia telefonijos istorija, telefonų evoliucija. Apžiūrėję muziejuje esančią telefonų kolekciją, mokiniai patys pasigamino ir išbandė „Virvės telefoną“. Vaikai stebėjosi itin greita telefonijos evoliucija, neįsivaizdavo, kad kažkada žmonės galėjo gyventi be mobiliųjų telefonų.

Aplankę puošnią Šiaulių miesto eglę, pasigrožėję lemputėmis nušviesta aikšte išskubėjome namo. Kelionėje patirti įspūdžiai, išbandytos galimybės paliks neišdildomus prisiminimus, o ateityje skatins mokinius dar labiau įsitraukti į savanoriškas veiklas, domėtis krašto istorija, ugdys atsakingą požiūrį į savo gyvenamąją aplinką, bendradarbiavimą, socialinių problemų sprendimų galimybes.

                    Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė