Naujienos

„Misija Sibiras 2018“

Posted

„Misija Sibiras“ – tai jau keturioliktus metus vykstantis projektas, kurio metu organizuojamos ekspedicijos į lietuvių tremties ir kalinimo vietas. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius, lietuviškomis kryždirbystės tradicijomis puoštus kryžius, žuvusiems lietuviams Sibire atminti. Ekspedicijos metu taip pat siekiama pabendrauti su Sibire tebegyvenančiais tautiečiais ar jų atžalomis.

Kovo 7 d. mokykloje lankėsi „Misija Sibiras“ dalyvis Matas Toliušis, kuris pasidalino įspūdžiais iš ekspedicijos Kazachstane. Grįžusių į Lietuvą ekspedicijos dalyvių laukia kita misija – skleisti žinią bendruomenėse, mokyklose, skatinti domėtis Lietuvos istorija bei išsaugoti ją ateities kartoms.

Mokiniai džiaugėsi susitikimu, bendravimu. Ne vieno akyse atsispindėjo graudulys, kai Matas pasakojo apie nekaltų vaikų likimus… Po susitikimo mokiniai dalinosi savo mintimis: „Buvo labai įdomu“, „Suteikė motyvacijos“, „Man patiko“, „Išgirdau praeities istoriją, įdomi informacija“, „Likau nustebęs, kad į misijas keliauja netgi paaugliai“, „Labai patiko, man yra smagu, kad kažkas rūpinasi Lietuvos ateitimi ir tvarko tremtinių kapus“.

 

Istorijos mokytoja Dalia Greviškienė