Naujienos

Miško diena 2018

Miško diena

Balandžio 27 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo „Miško dienoje“, kuri jau aštuonioliktą kartą vyko Krekenavos girininkijoje.

Renginys prasidėjo tradicine talka – pušyno aukštelėje rinkome sausas šakas ir ruošėme naują aptvarą žvėrims. Nešė kas kiek galėjo: vienas šakelę, kitas glėbį, trečias didžiulį pagalį tempė. Sukrovę dvi krūvas supratome, kad drauge galime padaryti didelius darbus.

Lietuvos šimtmečiui skirtą renginį tęsė Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai. Mokyklų komandos, pavirtusios „šimtakojais“, stengėsi atlikti įvairias užduotis „Girinio take“: dainuoti dainą, teisingai pasodinti ir palaistyti pušaitę, pagal medžių rūšį į rietuvę sukrauti kalades, atpažinti Lietuvoje gyvenančius gyvūnus. Judėti ir pasiekti kitą užduotį vaikai galėjo tik darniai ir sutartinai kilnojant kojas, o tai buvo labai nelengva. „Geležinkelio bėgiais“ nuvykę į kitą stotelę, mokiniai pagal kalendorines šventes dėliojo metų ratą, Lietuvos žemėlapyje ieškojo ir žymėjo svarbiausius Lietuvos miestus, lankytinas vietas.

Namo grįžome pavargę, bet turiningai praleidę dieną. Esame dėkingi žmonėms, kurie ieško idėjų ir stengiasi sukurti įdomią ir prasmingą „Miško dieną“. Tikimės susitikti Krekenavoje ir kitais mokslo metais.

Mokytoja Rasa Sikarskienė