Miško olimpiada

Gegužės 11 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai, žydint vyšnioms ir nuo šalnos boluojant žolei, išvyko į Miško olimpiadą Krekenavos girininkijoje.
Mus pasitikęs eigulys Saulius Tamošiūnas nuvedė į mišką, kur virė darbas – didžiuliame plote darbavosi kitų mokyklų ,,skruzdėliukai“. Jis paaiškino, kad turime surinkti šakas, jas sumesti į laužą, o išvalyta vieta taps nauju aptvaru žvėrims. Raginti nereikėjo, visi kibo į darbą ir sukrovė didžiulius šakų kalnus. Supratome, kad patarlė „Daug rankų didžią naštą pakelia“ ne šiaip sau išgalvota.
Vėliau nuėjome prie aptvaro, kur gyvena šernė Kriuksė. Eigulys papasakojo, kaip  šerniukė atsirado girininkijoje, kokių eibių yra prikrėtusi ir paaiškino, kad laisvėje ji gyventi nebegali, nes nuo mažų dienų žmonių maitinama ir globojama. Vaikai stebėjo voverytes, kurios šokinėjo nuo šakelės ant šakelės, klausėsi visais balsais čiulbančių paukščių.
„Girinio take“ buvo įrengtos stotelės, kuriose komandų laukė Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos mokiniai. Renginio dalyviams teko šaudyti be šautuvo, žaisti girios krepšinį, įveikti pelkę trišuoliu, krūmynų estafetę, buriuoti pievoje, sportiškai eiti, dalyvauti lygumų slalome, mesti ietį, diską, bėgti su kliūtimis, atsakyti į suktus klausimus apie gamtą.
Pasibaigus olimpiadai, buvome pakviesti pasivaišinti šilta arbata, gardėsiais. Organizatoriai mokiniams įteikė padėkas, pakvietė ir kitais metais atvykti į Krekenavą.
Namo grįžome pavargę, bet įdomiai ir prasmingai praleidę dieną. Ačiū visiems, kurie organizavo šį renginį.

Mokytoja Rasa Sikarskienė