Naujienos

Mokėmės gyventi taip, kad visiems būtų gera

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė susitiko su psichologu Evaldu Karmaza ir ieškojo atsakymų, kaip gyventi, kad kiekvienas būtų išgirstas ir suprastas.
Trys užsiėmimai buvo skirti tėvams ir vaikams, nes šeimos emocinė atmosfera turi didžiulę įtaką asmenybės formavimuisi. Tėvai aktyviai dalijosi savo patirtimi, klausė, ką daryti, kad šeimoje vyrautų geri tarpusavio santykiai. Psichologas Evaldas Karmaza ieškojo atsakymų ir realiais pavyzdžiais, suprantama kalba aiškino, kaip išgyventi neigiamas emocijas ir kaip elgtis, norint susigrąžinti pasitikėjimą ir tarpusavio supratimą.
Susitikime su mokiniais lektorius kalbėjo apie priklausomybę nuo informacinių technologijų ir mobiliųjų telefonų, mokė valdyti emocijas, supažindino su būdais, kaip atgauti dvasinę pusiausvyrą. Mokiniams buvo patariama dieną praleisti taip, kad jos pabaigoje galėtų pasakyti: „Šiandien išmokau to, ko nemokėjau vakar“.
Seminare „Kai jaunimas nieko nenori: kaip motyvuoti mokinius mokytis?“ dalyvavo Upytės Antano Belazaro, Karsakiškio Strazdelio ir Žibartonių pagrindinių mokyklų mokytojai. Psichologas kalbėjo apie tarpusavio bendravimo svarbą, pasitelkęs humorą pavaizdavo pažįstamas situacijas ir kvietė ieškoti konstruktyvių sprendimų, išbandyti pozityvaus elgesio modeliavimo strategijas, kuriant darnius santykius ir motyvuojant mokinius.
Evaldo Karmazos žodžiai, ieškant kelių į gyvenimą be streso, daugelį privertė pamąstyti ir pačiam atrasti atsakymą. Dėkojame viešajai įstaigai „Route-4“, kuri įtraukė mokyklos bendruomenę į prasmingą projektą ir tikimės, kad įgytos psichologinės žinios padės geriau suprasti save ir kitus, ir gyventi taip, kad visiems šalia esantiems būtų gera.

Upytės Antano Belazaro pagrindinė
mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė