Naujienos

Mokomės gyventi saugiai

Posted

Gegužės 21 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė dalyvavo Panevėžio rajono savivaldybės organizuojamose pratybose – evakuacijoje į Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnaziją.

Pratybų metu buvo modeliuojama gaisro situacija, kurios metu kilo pavojus Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje esantiems žmonėms. Nuskambėjus įspėjamajam trijų skambučių signalui, klasėse buvę mokiniai ir mokytojai per avarinį išėjimą išskubėjo į kieme esančią susibūrimo vietą. Patikrinus patalpas ir įsitikinus, kad visi saugiai evakavosi, pratybų dalyviai išvyko į Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnaziją, kurioje užsiėmimus organizavo karo medikai, Karaliaus Mindaugo bataliono kariai, Šaulių Antano Smetonos 5-osios rinktinės šauliai, Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovai.

Karaliaus Mindaugo bataliono kapitonas Arvydas Čepulėnas pristatė Lietuvos kariuomenę, jos veiklą, sudėtį, karinę tarnybą. Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie KAM atstovai demonstravo karinę techniką, ginklus, karių aprangą. Mokiniai matavosi karių liemenes, šalmus, kilnojo ginklus, maskavimo dažais grimavosi veidus. Pirmosios pagalbos teikimo praktiniame užsiėmime karo medikai pasakojo ir demonstravo kaip gaivinti žmogų, daryti dirbtinį kvėpavimą, širdies masažą, kaip sustabdyti arterinį ar veninį kraujavimą, kaip imobilizuoti pažeistą galūnę, mokiniai patys išbandė įvairius tvarstymo būdus. Šaulių Antano Smetonos 5-osios rinktinės šauliai organizavo sportines rungtis, virvės traukimo varžybas.

Šių pratybų tikslas patikrinti ir įvertinti savivaldybės ir pavaldžių įstaigų gebėjimą vykdyti mobilizacines užduotis ir organizuoti veiklą paskelbus mobilizaciją, gerinti įvairių institucijų bendradarbiavimą, ugdyti pratybų dalyvių pilietiškumą.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė