Naujienos

Mokykloje sveikos gyvensenos diena

Laimė – kaip sveikata: jeigu jos nepastebi, vadinasi, ji yra Rugsėjo 21-osios rytas Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje prasidėjo neįprastai.
Šventės organizatoriai, devintos klasės mokiniai, pasipuošę ryškiaspalviais marškinėlais, dėliojo žygio maršrutus ir kvietė savo bendraamžius dalyvauti Sveikos gyvensenos dienos renginyje. Pradinių klasių mokiniai, siekdami kuo greičiau išsibudinti, atliko mankštos pratimus ir ruošėsi bėgimui, kurį skyrė Ukrainos laisvei. Grįžę dalinosi emocijomis ir gera nuotaika. Mažųjų šventė tęsėsi žaidžiant linksmuosius žaidimus sporto salėje. Vyresniųjų klasių mokiniai, išklausę fizinio ugdymo mokytojos Kristinos nurodymus, išsitraukę spalvotus balionus su užduotimis ir maršrutais leidosi į žygį Upytės apylinkėse. Pirmasis sustojimas – susitikimas su Upytės seniūnijos sporto salytėje, kur mokinių laukė sporto metodistas Vidas Bundzinskas. Papasakojęs apie įrengtus treniruoklis ir pakvietęs mokinius vakarais užeiti pasportuoti, organizavo smiginio žaidimą. Prie tvenkinio šventės dalyviai žaidė mini golfą, Čičinsko piliakalnyje, apibėgę kalną, išbandė savo jėgas mėtydami strėlytes į taikinį. Upytės tradicinių amatų centre komandos skubėjo sudėti Lietuvos dėlionę, o mokyklos sporto aikštyne žaidė žaidimą „Medinis karalius“.
Kol vieni dalyvavo žygyje, kiti gamino sveikuoliškus karštus sumuštinius su obuoliais ir cinamonu, kuriais vaišino sugrįžusius draugus.
Diena, kupina judesio, šypsenų, gerų įspūdžių ir emocijų, vaikams dar kartą patvirtino, kad sportas – tai puikus laiko praleidimo, sveikatos stiprinimo, bendravimo, bendradarbiavimo įrankis, ardantis nesusipratimų, nesusikalbėjimų barjerus ir priverčiantis visus kalbėti viena – sporto kalba!

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė