Naujienos

Mokykloje ugdomas aplinkosauginis sąmoningumas

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo UAB „Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro“ (PRATC) organizuotuose konkursuose „Perdirbtų žaislų istorijos“ ir „Mūsų mokykla rūšiuoja“.

Pradinių klasių mokiniai kūrė žaislus iš buitinių atliekų, pristatė juos klasės draugams, pasakojo sukurto žaisliuko istoriją, mokyklos bibliotekoje rengė darbelių parodą. Penktokai klasėje gamino trijų spalvų dėžes rūšiavimui, aiškinosi kurios spalvos konteineris skirtas plastikui, stiklui ir popieriui. Skatino savo draugus būti atsakingais, saugoti ir neteršti aplinkos, kurioje gyvename.

Gegužės 31 dieną konkursų laimėtojai lankėsi Panevėžio regiono nepavojingų atliekų sąvartyne. PRATC darbuotojas mokiniams papasakojo, kaip surenkamos atliekos, kur jos patenka atvežus į didžiausią atliekas tvarkančią įmonę Panevėžio regione. Vaikai pamatė, kaip žmonės rankomis rūšiuoja išmestus daiktus, tinkamus perdirbirbti nukreipia į tam tikras vietas, kur jie pakuojami ir pristatomi į perdirbimo gamyklas. Kitos atliekos pilamos į didžiules krūvas, saugomos, apželdinamos. Biologiškai skaidžių atliekų kompostavimo aikštelėje gaminamas kompostas, jį galima įsigyti ir naudoti augalų auginimui.

Tikimės, kad mokiniai, pamatę, kaip šalia besiskleidžiančios gamtos auga atliekų kalnai, daugiau sužinoję apie rūšiavimo naudą, susimąstys apie atsakingą vartojimą ir taps saugančiais aplinką piliečiais.