Naujienos

Mokytojų dienos minėjimas

Posted

Spalio 5 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai sveikino Mokytojus. Šventinis minėjimas prasidėjo gražiausiais posmais ugdančiam, padedančiam ir mylinčiam vaikus Mokytojui. Scenoje mokiniai šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius, rodė trumpas inscenizacijas mokyklos tema, dovanojo savo rankomis sukurtus keramikos dirbinius.

Po minėjimo visi skubėjo į klases – vyko netradicinės pamokos. Pradinių klasių mokiniams jas vedė mokyklos dešimtokai, kurie sakė supratę, kad nelengva stovėti prieš klasę, užtikrinti drausmę, padėti atlikti užduotis ir atsakyti į daugybę klausimų.

Vyresniųjų klasių mokiniai pirmoje pamokoje susitiko su implantologijos ir odontologijos klinikos „Šypsena“ darbuotojomis. Jos ne tik kalbėjo apie burnos higieną, bet ir mokė, kaip prižiūrėti dantis, teisingai atsakiusiems į klausimus dovanojo prizus. Daiva Tamošiūnienė, Upytėje atsidariusi manikiūro kabinetą ir sėmingai vystanti verslą, pasakojo apie paprastą procedūrą – teisingą rankų plovimą. Ji patarė, kaip prižiūrėti nagus, kad jie būtų sveiki, tvarkingi ir gražiai atrodytų net ir be nagų lako. Atėję į kitą pamoką mokiniai nustebo klasėje pamatę du gyvus triušius – triušininkystės ūkio savininkas Eduardas Kubilius pasakojo apie šių mielų gyvūnėlių gyvenimą ir priežiūrą, mokiniai, vis paglostydami pamoką stebinčius ilgaausius, iš mažų kailių gabalėlių pasisiuvo švelnius bumbulus. Taip pat įdomu buvo ir Ritos Kubilienės pamokoje. Mokytoja – žolininkė – parodė, leido pauostyti prieskonines ir arbatoms skirtas žoleles, ant duonos tepė užtepėles, o vaikai barstė naminius pagardus – salierų, krapų, petražolių, baziliko, mairūno miltelius. Pamokai baigiantis visi gėrė arbatą ir pasigardžiuodami valgė morkų keksiukus. Rūta Zalatorienė papasakojo apie įdomų ir atsakingą ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdytojo darbą

Mokytojų kambaryje irgi vyko pamokos – mokinių tarybos nariai parengė užduotis mokytojams, kurie sprendė matematikos uždavinius, kūrė eilėraščius, ieškojo teisingų atsakymų istorijos labirintuose, piešė rudenėjančią gamtą.

Vaikų pasirodymai, nuoširdžios šypsenos ir gėlės – geriausia dovana Mokytojui, kuris kasdien skatina atversti naują lapą ir atrasti kažką naujo.

 

Direktorė Jurgita Zalatorienė