Naujienos

Netradicinė pamoka

Gegužės 28 dieną 5 klasės mokiniai dalyvavo netradicinėje integruoto gamtos mokslų kurso „Gamta ir žmogus“ pamokoje „Naminiai gyvūnai“ ir lankėsi UAB Upytės eksperimentinio ūkio galvijų fermoje ir Molainių žirgyne.

Susitikę su fermos vedėja Pranute Baltramiejūniene mokiniai jai uždavė klausimus apie karvių laikymą ir priežiūrą. Apžiūrėję fermą, paglostę nenustygstančius veršiukus, išvykome į Molainių žirgyną. Ten mus maloniai sutiko žirgų prižiūrėtoja Daiva Zavadskienė, kuri papasakojo apie žirgų elgesį, priežiūrą, įspėjo, kaip jokiu būdu negalima elgtis su žirgu, supažindino su jojimo pagrindais. Smagiausia pamokos dalis buvo sėsti ant žirgo ir joti – visi tai darė pirmą kartą. Vaikai, būdami prie gyvulių, šypsojosi. Bendravimas, ypač su žirgais, jiems suteikė daug teigiamų emocijų. Jau senovės Graikijoje buvo naudojama hipoterapija – gydymas, kuriame naudojami arkliai, nes buvimas su žirgu perkelia žmogaus mintis nuo visų jį kankinusių rūpesčių, vaikams didėja pasitikėjimas savimi, savarankiškumas, atsakomybė.

Ugdymo aplinka, kurioje buvo vedama pamoka, sudarė galimybes mokiniams aktyviai mokytis individualiai ir grupėje, padėjo įgyti šiuolaikinėje besikeičiančioje visuomenėje būtinų gebėjimų, siekiant Pagrindinio ugdymo bendrosiose programose numatytų pasiekimų.

Mokytoja Jurgita Zalatorienė

?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ?????????? ??????????