Naujienos

Netradicinė pamoka Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Posted

Rugsėjo 3 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 2–4 klasių mokiniams pamokos vyko Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje.
Mokinius pasitiko vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė Lida Žukauskaitė, kuri pristatė edukacijos temą „Aktyvūs lietuvių liaudies žaidimai“ ir vedėją VšĮ „Sveiki sveiki“ įkūrėją Justiną Tuleikienę. Pirmoji užsiėmimo dalis – pasiskirsčius į tris grupes atlikti užduotis prie įvairiomis priemonėmis paruoštų stalų. Vaikams reikėjo pasukti galveles, kad atlikus vieną užduotį galėtum rakteliu ją atrakinti ir tik tuomet skubėti prie kito klausimo. Antrojoje dalyje – vaikų laukė judrieji žaidimai, kuriuos Matas Grigonis aprašė knygelėje „200 žaidimų“. Tai primiršti žaidimai, kurių nežaidžia šiuolaikiniai vaikai, tačiau vadovei aiškinant ir pasakojant žaidimų taisykles vaikai įsitraukė – bėgiojo, gaudė vieni kitus, bandė užimti sėdimą vietą, kuo greičiau perduoti kamuoliuką. Pradėjus lyti – visi sugūžėjo į biblioteką, kurios lentynose gyveno ne tik spalvotos knygelės, bet ir mažųjų taip mylimi žaisliukai.
Kupini emocijų ir neišdildomų įspūdžių, išmokę naujų judriųjų žaidimų, kuriuos nutarė žaisti per pertraukas ir fizinio ugdymo pamokas, padėkoję bibliotekos darbuotojoms už įdomiai ir prasmingai praleistą laiką, už dovanų gautas knygeles ir ženkliukus mokiniai grįžo į mokyklą.
Pradinių klasių mokytoja metodininkė Danguolė Maslauskienė