Naujienos

Netradicinės pamokos kitose erdvėse – netikėta ir šiuolaikiška

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 6–10 klasių mokiniai lankėsi Upytės bibliotekoje ir dalyvavo edukacinėse veiklose.
Pirmojo susitikimo metu bibliotekoje vyko literatūrinė pamoka „Europos literatūriniais keliais“, skirta balandžio 23–29 d. vykusiai Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei. Bibliotekininkė Jolanta Mikšytė supažindino mokinius su senovės poetais: Homeru – graikų poemų, „Iliados“ ir „Odisėjaus“, įėjusių į pasaulinę Europos literatūrą, autoriumi, žymiausiu romėnų rašytoju Vergilijumi, kurio svarbiausias kūrinys – herojinis epas „Eneida“. Vaikai išgirdo pasakojimą apie škotų rašytoją Robertą Bernsą, ispanų rašytoją Migelį de Servantesa Savedrą ir jo žymiausią kūrinį „Išmoningasis idalgas Don Kichotas iš La Mančos”, kuris laikomas vienu iš geriausių Europos literatūros kūrinių.
Mokiniai stebėjo Ūlos vedamą pamoką apie autorių teises. Nuotolinė pamoka buvo skirta Pasaulinei knygos ir autorių teisių dienai. Mokiniai internetu prisijungė prie akcijos „Skaitmeninės savaitės“ ir išgirdo daug naudingos informacijos. Dar viena pamoka „Viljamas Šekspyras – meilės dainius, dramų meistras“ buvo skirta Viljamo Šekspyro 460-osioms gimimo metinėms paminėti.
Prisiminę ilgametį Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ redaktorių Algimantą Kaminską, kuriam šiais metais būtų sukakę 80 metų, mokiniai bibliotekoje klausė pasakojimo apie šio šviesaus atminimo rašytojo gyvenimą ir kūrybą. 10 klasės mokinė Rasa Skurdelytė perskaitė keletą jo eilėraščių.
Edukacinė pamoka „Esi tik viena“ buvo skirta artėjančiai Motinos dienai. Bibliotekininkė Jolanta Mikšytė paaiškino kas ir kada sugalvojo švęsti Motinos dieną, akcentavo šios dienos svarbą ir reikšmę. Mokiniai susipažino su literatūra, skirta Motinoms, skaitė brangiausiam žmogui Žemėje skirtas eiles.
Mokydamiesi netradicinėse pamokose kitose erdvėse, mokiniai įgavo ne tik teorinių žinių, bet ir gyvenimiškos patirties. Už mokyklos sienų gimsta iššūkiai, kuriuos įveikti tenka savarankiškai, taip atsiranda įgūdžiai, reikalingi ne tik mokyklos suole.

Straipsnis parengtas pagal Upytės bibliotekos bibliotekininkės Jolantos Mikšytės informaciją.