Naujienos

Nuotolinė pamoka ,,Mažiau – tvariau! Arčiau- sveikiau!’’

Paskutinę kovo mėnesio dieną, trečios klasės mokiniai jungėsi į nuotolinę pamoką ,,Mažiau – tvariau! Arčiau- sveikiau!’’. Pamokos tikslas- supažindinti su tvarumu, maisto tausojimu, ekologiniu bei nacionalinės kokybės maisto produktų vertinimu, sveika mityba ir fiziniu aktyvumu. Ši pamoka buvo skirta 3-4 klasės moksleiviams, pagal vaisių ir daržovių bei pieno produktų vartojimo skatinimo vaikų ugdymo įstaigose programą. Mokinių laukė du Super Herojai ir įdomūs pašnekovai.
Pamoką pradėjo dietologė, kuri paaiškino, kokius maisto produktus turi valgyti vaikai, kad būtų sveiki ir stiprūs. Ūkininkė supažindino, kokias daržoves jau galima užsiauginti šiltnamyje. Mokiniai stebėjo, kaip iš įvairių daržovių gaminamos ekologiškos sultys, kurias jie taip mėgsta gerti. Smagią mankštą pravedė olimpinė čempionė Austra Skujytė. Vaikai pabuvojo pas ūkininką, laikantį karves ir stebėjo, kaip gaunamas pienas. Sužinojo ir įdomų dalyką, kad karvės labia mėgsta saldumynus! Jų desertas-melasas ir avižos. Mokiniai stebėjo, kaip gaminama varškė, varškės sūris. Na, ir pamoką baigė tvarumo kokybininkė, kuri mokė naudoti daugkartinius indus, tausoti maistą, gamtą ir žemę.
Stebėdami šią pamoką mokiniai suprato, kad reikia sveikai maitintis, sportuoti, kad būtum sveikas, auginti savo daržoves, kurios bus ekologiškos. Sužinojo, kaip ant mūsų stalo atsiranda pieno produktai, o labiausiai, kaip saugoti ir tausoti mūsų gamtą, žemę.
Vyr. Mokytoja Aušrinė Garuckienė