Olimpiados, konkursai…

Lietuvos mokinių 7–8 klasių II nacionalinė geografijos olimpiada, kuri vyko balandžio 12, 14 dieną, buvo sėkminga Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 8 klasės mokinei Rasai Skurdelytei. Daugiausiai surinkusi taškų Atrankos etape, pateko į Šalies etapą. Ji vienintelė aštuntų klasių grupėje atstovavo savo mokyklai ir Panevėžio rajono savivaldybei.
Nacionalinėje teisės žinių olimpiadoje, kuri vyko balandžio 29 dieną, dalyvavo devyni mokiniai. Geriausiai sekėsi 9 klasės mokiniui Arnui Jakaičiui, 8 klasės mokinei Rasai Skurdelytei, 10 klasės mokinei Kristinai Rubštavičiūtei. Mokiniai buvo pakviesti į antrą etapą. Tai unikali iniciatyva, skirta 5–12 klasių moksleiviams pasitikrinti teisės žinias, suprasti ir atrasti, kaip teisė įgalina jaunus žmones tvarkyti savo gyvenimą ir atverti ateities galimybes. Šių metų olimpiados šūkis: „Konstitucija kiekvienam“ akcentuoja jaunimo ryšį su teise, su Konstitucija.
Demokratijos žinių konkurse gegužės 3 dieną dalyvavo dešimtokė Kristina Rubštavičiūtė ir jai puikiai sekėsi. Tai pirmą kartą organizuojamas 9–12 klasių mokinių pilietinio raštingumo žinių patikrinimas. Renginio globėja Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir konkurso organizatorė Seimo kanceliarija.
„Europos egzaminas“ – tai trumpas, nuotaikingas ir įdomus žinių apie Europos Sąjungą konkursas, skirtas paminėti Europos dieną, pasitikrinti žinias arba sužinoti ką nors naujo! Gegužės 9 dieną vienuolika 5–10 klasių mokinių pasitikrino savo žinias. Rezultatais džiaugėsi penktokės Margarita Šniukštaitė, Andrėja Popovaitė ir aštuntokė Renata Pipinytė.
Mokytoja Dalia Greviškienė