Naujienos

Paauglystė – kas ji?

Paauglystė – tai vienas sudėtingiausių, prieštaringiausių žmogaus amžiaus tarpsnių. Siekiant padėti vaikams suprasti kas vyksta su jų fizine ir emocine būkle, kodėl keičiasi vertybės, pomėgiai bei santykiai Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko Lytiškumo pamoka, kurią vedė VšĮ „Sveiki sveiki“ lektorė Justina Tuleikienė.

Pamokoje buvo aptarti paauglystės metu vykstantys fiziologiniai pokyčiai, kuo ypatingas mergaičių ir berniukų lytinis brendimas. Edukacijoje lektorė pristatė savigarbos bei pasitikėjimo savimi svarbą paauglystės laikotarpiu. Vyko diskusija, kas visuomenėje kuria kūno įvaizdį, kokie valgymo sutrikimai gali pasireikšti šiuo gyvenimo tarpsniu  bei kaip lyčių stereotipai veikia mūsų suvokimą, kokie mes turime būti.

Tik suprasdami ir pažindami save, žinodami kaip susidoroti su kylančiomis problemomis, vaikai gali išgyventi paauglystę, kaip vieną spalvingiausių savo gyvenimo tarpsnių.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė