Naujienos

Pailsėjęs, sotus ir aktyvus = sveikas ir stiprus!

Lapkričio 16 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje lankėsi ir paskaitą „Cukraus petardos“ mokiniams skaitė VšĮ „Tolerancijos ir fizinės gerovės centro“ įkūrėjas, vaikų ir paauglių sveikatos ugdymo specialistas, psichologas, maisto ekspertas Artiomas Šabajevas.
Susitikimo metu lektorius papasakojo apie sveikos gyvensenos svarbą, maisto produktus, kurie turi daug naudingųjų maistinių medžiagų, vitaminų, mikroelementų. Interaktyvios viktorinos metu mokiniai bandė atsakyti į klausimus, praktinių užsiėmimų metu apskaičiuoti cukraus kiekį, visų mėgstamuose gėrimuose ir maisto produktuose. Mokiniai sužinojo, jog gerųjų bakterijų gausu raugintuose produktuose, saulėgrąžų aliejų reikėtų pakeisti alyvuogių arba sėmenų aliejais. Saldumynuose, vaisių sultyse gausu cukraus, kuris veikia kaip svaigalai – suteikia energijos, daug gerų emocijų, tačiau tik trumpam laikui, vėliau jo norisi vis daugiau ir daugiau. Susergama nutukimu ar anoreksija – tai psichologinės ligos, kurioms gydyti reikia daug laiko ir pastangų. Lektorius ragino vaikus rinktis ir valgyti šviežią, įvairų maistą, o vietoje vaisių sulčių gerti švarų, citrina paskanintą, vandenį.
Susitikimo metu mokiniai sužinojo, kad norint būti sveikam ir stipriam bei pasiekti geresnių ugdymosi rezultatų reikia gerai išsimiegoti (ne mažiau 9 val. per parą), sočiai pavalgyti (kuo įvairesnio maisto) ir kasdien, bent po kelias valandas, pajudėti gryname ore. Ketvirtoji sąlyga – šypsotis ir skleisti tik pozityvias emocijas bei dalinti dėmesį šalia esantiems.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė