Naujienos

Pasaulinė sveikatos diena

Sveikata – gyvojo organizmo būsena, kai jis pats ir visi jo organai pilnai atlieka savo funkcijas, nėra ligų ar negalių. Balandžio 7 d. – Pasaulinė sveikatos diena, todėl Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko renginys „Rūpinkimės sveikata“.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pakvietė mokyklos mokinius (per ilgąsias pertraukas) profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Patikrinimas prasidėjo nuo registracijos. Pirmiausia mokinys buvo pasvertas, pamatuotas jo ūgis ir nustatytas kūno masės indeksas. Visi duomenys buvo įrašyti į sveikatos pasą. Po to laukė dviratis – treniruoklis. Mokiniai noriai mynė jo pedalus, nors buvo nelengva. Buvo skaičiuojamas pulsas prieš ir po „važiavimo“. Toliau buvo atliekamas plaučių tūrio nustatymas – mokiniui reikėjo kuo toliau nupūsti puodelį. Tai padaryti pavyko nevisiems, bet geros emocijos lydėjo visus. Sveikatos kabinete taip pat buvo matuojama rankos raumenų jėga, nustatomas regėjimo aštrumas ir matuojamas arterinis kraujo spaudimas.
Mokiniai noriai vykdė sveikatos priežiūros specialistės komandas, dalijosi įspūdžiais: kuriam iš jų toliau sekėsi nupūsti puodelį, kiek sudegino kalorijų, džiaugėsi, kad geras regėjimas. Per renginį mokiniai sužinojo, kas yra kūno masės indeksas, ar jo neviršija, ką daryti, kad plaučiai būtų sveiki. Vaikams ši diena patiko, greitai ir turiningai praėjo ilgosios pertraukos.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė
Irena Kuklierytė