Naujienos

Pasaulinė Žemės diena

Kovo 21-oji – astronominis pavasaris. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 1971 m. Jungtinės Tautos pavasario lygiadienį paskelbė Pasauline Žemės diena. Ši diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo.
Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai kartu su darželio priešmokyklinio ugdymo grupe šią dieną paminėjo dainuodami dainas, deklamuodami eilėraščius apie gamtą, gimtinę, šokdami, eidami ratelius. Šventės pradžioje į sceną „suskrido gandriukai“, kurie išspardė paskutinius žiemos ledus ir parnešė šiltas pavasario dienas su žydinčiomis gėlytėmis. Gandras – pavasario pranašas, nacionalinis Lietuvos paukštis. Dalyviai prisiminė, kaip tausoti ir saugoti gamtą, kokiais renginiais ir akcijomis paminės Žemės mėnesį. Spalvino popierinius paukštelius ir „tupdė“ ant medžio šakos laukdami kuo daugiau sugrįžtančių paukščių. Renginio pabaigoje buvo iškelta Pasaulinės Žemės dienos simbolis – Žemės vėliava.
Renginio metu vaikai plėtė komunikavimo, pažinimo, socialinę, iniciatyvumo ir kūrybiškumo bei asmenines kompetencijas.
Mokytoja Danguolė Maslauskienė