Naujienos

Patirtinis ugdymas eksperimentuojant ir tyrinėjant

Lapkričio 17 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko kultūros paso edukacinis renginys „Mokslininkas“.
Jau pirmoji užduotis pasigaminti arbatą puodelyje, kuriame kažkas šnypščia ir virsta garai, nuteikė vaikus smalsauti. Vėliau mokiniai sužinojo kaip pasidaryti ugnikalnį iš kurio veržiasi lava. Tą lavą galėjo semti rieškučiomis ir tyrinėti. Vaikams buvo smagu spėlioti prie kokios temperatūros pagaminamas sausas ledas. Juokingiausia užduotis – „pavirsti“ slibinu ir pro nosį leisti garus. Ne visiems iš pirmo karto pavyko pripūstą balioną perverti iešmeliu jo nesusprogdinant. Eksperimento metu mokiniai sužinojo kaip atsiranda žaibas, kaip veikia elektros srovė. Susidomėję stebėjo kaip pučiasi balionas panardintas į karštą vandenį ir kas atsitinka balionui jį atšaldžius azotu. Visas naudojamas inventorius ir priemonės buvo saugios ir nepavojingos.
Mokiniai įgijo praktinių gamtos mokslo žinių ir smagiai praleido laiką.
Vyr. mokytoja Genovaitė Tidikienė