Naujienos

Patriotiškumo pamoka muziejuje

Posted

Lapkričio 19 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai lankėsi Panevėžio kraštotyros muziejuje – dalyvavo edukacinėje programoje ,,Vienu balsu“. Ši programa skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Edukacinės programos metu muziejaus darbuotoja pasakojo apie tai, kodėl mūsų vėliava trispalvė, koks valstybingumo simbolis seniausias. Buvo pateikta ne tik teorinė dalis skaidrėse, bet mokiniai patys praktiškai galėjo pasigaminti trispalvę, dekoruoti gautą meduolį Vyčio ženklu, jį įpakuoti, vėliau paskanauti. Mokiniai žaidė žaidimą, kurio metu iš pateiktų kubų reikėjo sudėti pasirinktą paveikslą, susijusį su Lietuvos istorija. Programos pabaigoje visi draugiškai giedojome Lietuvos himną.

Ši edukacinė programa mokiniams labai patiko, ji sužadino norą labiau domėtis Lietuvos istorija, ugdyti pilietiškumą, kūrybiškumą, lavinti loginį mąstymą ir draugiškumą.

 

Mokytoja Rasa Sikarskienė