Naujienos

Patyčioms – ne!

Patyčios labai senas reiškinys. Jos gali vykti pačiose įvairiausiose vietose: mokykloje, kieme, namie ir visur kitur, kur vaikai susitinka ir bendrauja. Kiekybiškai patyčios dažniau vyksta mokyklose – tai aplinka, kurioje ilgą laiką būna daug vaikų.

Siekiant užkirsti kelią patyčioms, Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Irena Kuklierytė organizavo praktinį užsiėmimą 1-4 kl. mokiniams „Pasakiška pasaka apie patyčių prevenciją“, kurį vedė lektorė Marija Kudrevičiūtė.

Užsiėmimo metu mokiniai aiškinosi, kurios lektorės pateiktos situacijos yra patyčios, o kurios ne. Diskutavo, kaip jaučiasi ar elgiasi kai mato ar patys patiria patyčias. Ieškojo būdų, kaip būtų galima jų išvengti. Klausėsi lektorės skaitomos pasakos apie trijų berniukų draugystę, aptarė vaikų elgesį. Užsiėmimo pabaigoje mokiniai pasigamino antistresinius kamuoliukus, kuriuos papuošė pieštomis šypsenomis.  Šie kamuoliukai vaikams padės nusiraminti, atsipalaiduoti ir leis bent trumpam pamiršti juos slegiančius rūpesčius.

                   Direktoriaus pavaduotoja
Odeta Baltramiejūnienė,
2020-10-09