Naujienos

Patyriminis ugdymas – įdomus ir naudingas

Gegužės 19 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 1 ir 5 klasės mokiniai lankėsi socialinio partnerio UAB „Genetiniai ištekliai“ galvijų fermoje.
Baigę integruoto gamtos mokslo kurso „Gamta ir žmogus” skyrių „Naminiai gyvūnai” 5 klasės mokiniai gavo užduotį – apsilankius galvijų fermoje patiems nustatyti, kur jie laikomi, kaip šeriami ir prižiūrimi, pasikalbėjus su gyvulių priežiūros specialistu išsiaiškinti galvijų veislę, augimo ir vystymosi ypatumus, kokia gaunama produkcija ir panašiai. 1 klasės mokiniams užduotis buvo paprastesnė – jiems reikėjo pasižiūrėti, kaip atrodo karvės, ar turi ragus, kuo skiriasi suaugęs gyvulys nuo jauniklio ir grįžus į mokyklą tai pavaizduoti piešiniuose.
Mokiniai labai nuoširdžiai domėjosi gyvuliais, klausinėjo galvijų priežiūros specialistę Loretą Bazarienę apie jų priežiūrą, glostė veršelius. Paklausus penktokų, ar ne per sunki užduotis, jie atsakė, kad nesunki, nes teorinių žinių jie jau turėjo, o čia reikėjo tik atidumo, drąsos paklausti, ko nežinai. Atsisveikindami mokiniai plojimais dėkojo UAB „Genetiniai ištekliai“ darbuotojai Loretai Bazarienei už pasakojimą, o moteris džiaugėsi Europos Parlamento nario Bronio Ropės dovanomis – daugkartinio naudojimo maišeliais ir gertuve.
Netradicinėje pamokoje vaikai plėtojo savo turimą patirtį, kūrė naują individualų žinojimą, teoriją siejo su praktika. Tai buvo kitoks mokymasis – naudingas, įdomus ir sėkmės mums visiems, ieškant naujų mokymosi būdų.
Pavaduojanti mokytoja Jurgita Zalatorienė