Pavasario mugė

Pavasario mugė

Kovo 22 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje vyko Pavasario mugė.

Sulaukus lygiadienio, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose, prasideda Žemės mėnuo. Prieš talkas ir kitus gerus darbus Žemei, mokykloje jau ne pirmi metai organizuojama šurmulinga mugė žemei pabudinti. Iš anksto prisikepę pyragų, riestainių, pasidaiginę želmenų, mokiniai kvietė pirkti, prisėsti prie staliukų išgerti arbatos ar sulčių. Vaikai zujo nuo prekeivio prie prekeivio, pirko, derėjosi. Daugelis lankytojų suko link mėsainių ir dešrainių užeigos, kur savo gaminius siūlė pasipuošę penktokai. Pasivaišinę mokinių ir jų tėvelių keptais skanėstais, mokiniai žaidė žaidimus ir bandė laimę loterijoje, kurioje kiekvienas bilietas laimingas. Linksmi pirkėjai, pasmaguriavę naminiais gardėsiais, laimingi pardavėjai, skaičiuojantys pajamas ir pelną, kalbėjo, kad būtų gerai dažniau tokias „skanias“ šventes rengti.

Mugė – tai atvertas kelias kūrybiniams ieškojimams ir verslumui, dar viena galimybė aktyviai bendrauti su draugais ir bendradarbiauti su tėveliais.

Direktorė Jurgita Zalatorienė