Naujienos

Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos sąjungoje“ veiklas vainikavo pergalės

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos bendruomenė 2021-uosius metus skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros organizuojamai Pažintinei žuvininkystės programai „Išauginta Europos sąjungoje“, kurios tikslas skatinti Lietuvos akvakultūros ūkiuose išaugintų žuvininkystės produktų vartojimą, susipažinti su verslo bei karjeros galimybėmis akvakultūros sektoriuje.
Pažintį pradėję nuotoliniu susitikimu su akvakultūros žinovu, lektoriumi dr. Justu Dainiu, mokiniai sužinojo apie Lietuvos žuvivaisos ūkiuose veisiamomis ir auginamomis žuvų rūšimis, jų veisimo technologijomis, akvakultūros produktais. Baigiantis mokslo metams mokiniai dalyvavo teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Akvakultūros centre ir Šilutės profesinio mokymo centre, įsikūrusiame Žemaičių Naumiestyje. Vaikai susidomėję klausėsi universiteto lektorių pasakojimų apie žuvų rūšis, jų gyvenimo ciklą, auginimo būdus, technologijas. Praktinių užsiėmimų metu mokiniai apžiūrėjo universitete įrengtas žuvų auginimo sistemas, išsiaiškino, kad jas sudaro įvairių tipų baseinai, vandens ruošimo įranga, šėryklos, deguonies gaminimo ir tiekimo įranga, mechaniniai, biologiniai, lašeliniai filtrai, UV lempos ir kt. Ypatingų emocijų mokiniams suteikė eršketų žvejyba rankomis. Vos išlaikydami didžiulius, rankose spurdančius eršketus vaikai krykštavo. Apžiūrėję, įvertinę ir pasvėrę eršketus, mokiniai skelbė žuvies pardavimo aukcioną.
Pradinių klasių mokiniai, padedami mokytojų Rasos Sikarskienės, Danguolės Maslauskienės ir Aušrinės Garuckienės sukūrė pristatymą „Gėlavandenės Lietuvos žuvys“.
Vyresniųjų klasių mokiniai aiškinosi žuvies produktų naudą žmogaus organizmui. Vasaros stovyklų metu žvejojo vandens telkiniuose, ant laužo virė žuvienę. Surinko mokyklos bendruomenės narių mėgstamiausius žuvies patiekalų receptus, juos išbandė patys. Atliko tyrimą „Žuvininkystė. Žuvies produktų nauda žmogaus organizmui“, kurio tikslas išsiaiškinti įvairaus amžiaus ir lyties žmonių turimas žinias apie žuvininkystę ir žuvies produktų naudą žmogaus organizmui. Vaikai apklausė mokyklos bendruomenės narius, atliko surinktos medžiagos analizę. Tyrimo išvadas ir rekomendacijas pristatė mokyklos bendruomenei ir pateikė konkurso organizatoriams.
Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos sąjungoje“ veiklas vainikavo kūrybinių darbų konkursas, kuriame Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos 1-4 kl. mokiniai iškovojo antrąją vietą temoje „Menas“, 5-8 klasių mokiniai įvertinti pirmąja vieta temoje „Mityba ir maisto ruošimas“.
Vykdomos Pažintinės žuvininkystės programos „Išauginta Europos sąjungoje“ veiklos mokiniams suteikia galimybę labiau pažinti povandeninę, kupiną gyvybės, aplinką, skatina mokinių kūrybiškumą bei sveiką gyvenimo būdą.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė