Naujienos

Pažintis su ūkininko Gintaro Milevičiaus ūkio gyventojais

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvauja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros įgyvendinamoje Šviečiamosios gyvulininkystės programoje, kurios tikslas – skatinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą gyvulininkyste bei Panevėžio r. savivaldybės finansuojamoje Jaunimo vasaros užimtumo žemės ūkyje programoje, kurios tikslas sudaryti palankias sąlygas kokybiškam jaunimo užimtumui per vasaros atostogas, skatinti susidomėjimą žemės ūkio ir verslo įmonių veikla.
Šių tikslų vedini, mokiniai lankėsi Gintaro Milevičiaus ūkyje, kur sužinojo apie auginamus Hailendų veislės mėsinius galvijus. Tai škotiška karvių veislė, kurios turi didelius užaštrintus ragus ir tankų kailį, jų vilna būna įvairių spalvų: juoda, raudona, geltona, auksinė. Po pirmu plauko, kuris gali būti iki 30 centimetrų ilgio, sluoksniu yra tankus povilnis. Per šalčius karvių vilna sutankėja, o vasarą nereikalingas sluoksnis nusišeria. Be ilgos vilnos, karvės dar išsiskiria akis dengiančiais karčiais. Jie saugo gyvulius nuo akių infekcijos ir nuo vabzdžių. Ši karvių veislė yra nedidelė, žemaūgė. Jų kojos trumpos, bet stiprios, jos lengvai kopia į kalnų šlaitus.
Kitoje kelio pusėje, ūkininko aptvare, ganėsi didelis būrys itin draugiškų, šiurkščiavilnių avyčių, kurios mokinius pasitiko smalsiais žvilgsniais, o mažieji avinukai linksmai straksėjo pievoje ir kvietė mergaites su jais pažaisti. Aptvare, šiaudų rulono urvuose, nuo karščio slėpėsi nutrijų šeimyna. Ūkininkui numetus kelias baltos duonos riekeles, nutrijos išlindo ir nekreipdamos dėmesio į svečius, skanavo duonele. Ūkininko Gintaro Milevičiaus aviliuose dūzgė bitės, narvuose, prižiūrimi mamų vištų, cypsėjo viščiukai, triušidėje striksėjo kelių savaičių ilgaausiai triušiukai, o gūžtose kiaušinius dėjo vištos.
Kai visi ūkio augintiniai pamaitinti ir prižiūrėti, ūkininkas laiką leidžia neseniai įkurtoje lentpjūvėje, kur dūzgia gaterio pjūklai ir kvepia medžiu.
Dieną, kai lankėmės Gintaro Milevičiaus ūkyje, virė gyvenimas, kuris mokinius sužavėjo ir nustebino, kad visai šalia mūsų yra įsikūręs toks įdomus bei turtingas gyvūnų gausa ir įvairove ūkis.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė