Naujienos

Pienių vainikai Šarolė veislės karvėms

Mokykla dalyvauja Žemės ūkio ministerijos ir Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo metodikos centro Šviečiamosios gyvulininkystės programoje ir mokinius supažindina su Lietuvoje paplitusiomis įvairiomis gyvulininkystės šakomis.
Gegužės 19 dieną 6 klasės mokiniai lankėsi UAB Upytės eksperimentinio ūkio laukuose ir stebėjo kreminės-baltos spalvos, stambius galvijus. Pasirodo, tai Šarolė mėsinių galvijų veislė, išvesta Prancūzijoje. „Tokio storumo ir didumo karvių, ir dar be ragų, niekada nematėme“ – stebėjosi vaikai. Pievoje nusipynę pienių žiedų vainikus, vaikai siūlė juos karvėms – užsidėti arba suėsti, tačiau tos, gana iš arti stebėjusios vainikų pynėjus ir nepabijoję fotografo, artinantis vaikams, nusisuko ir nuėjo savais keliais. Mokiniai, pažaidę pievoje, užsuko į Upytės tradicinių amatų centrą ir pasisupę ant sūpynių, pasitreniravę lauko treniruokliais, grįžo į mokyklą.
Išvykos metu vaikai susipažino su viena populiariausių mėsinių galvijų veislių pasaulyje ir smagiai praleido laiką gamtoje.

Direktorė Jurgita Zalatorienė