Naujienos

Pilietiškumo pamoka

Posted

 

Kovo 23 dieną Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje lankėsi „Misija Sibiras‘17“ dalyviai Laimis Kasperavičius ir Dovydas Žiogas.

Vaikinai pasakojo apie tai, kaip jie ruošėsi žygiui, kaip keliavo po Irkutsko srities kaimus, su kokiais sunkumais susidūrė ir kaip juos įveikė. Šešiolika jaunų lietuvių Sibire susitikinėjo su tremtinių giminaičiais ir stengėsi atmintyje išsaugoti žmonių likimų istorijas. Sunku buvo surasti toli nuo pagrindinių kelių nutolusias kapines, kurių kartais net žemėlapiuose pažymėtų nebuvo. Dvi savaites trukusios ekspedicijos metu pėsčiomis, su sunkiomis kuprinėmis ant pečių, teko nukeliauti daugiau kaip 100 kilometrų. Tulūno ir Nižneudinsko rajonų kaimuose ekspedicijos dalyviai sutvarkė devynias tremtinių amžinojo poilsio vietas: iškirto krūmokšnius, pastatė naujus tradicinius lietuviškus kryžius ir atsuko juos į vakarus, į Lietuvą. Ant šių kančios ir tikėjimo simbolių prikalę „saulutes“ su juos stačiusiųjų vardais, susikibę už rankų giedojo Tautišką giesmę, mirusiuosius pagerbė tylos minute.

Prisiminimui įteikę didžiules nuotraukos iš ekspedicijos, vaikinai sakė – matykim, žinokim ir branginkim šią žemę, kurioje gyvename laisvi, neškime žinią, kodėl čia būti, likti, sugrįžti – svarbu ir prasminga.

Direktorė Jurgita Zalatorienė