Naujienos

Popietė „Pasisupkim ant malūno sparnų“

Posted

Balandžio 28 dieną 4 ir 2 klasės mokiniai apsilankė Stultiškių vėjo malūne, kuriame įsikūręs Linų muziejus. Malūnas pastatytas 1880 metais ir yra keturių aukštų, su pasukama prieš vėją kepure.
Prie muziejaus mūsų laukė malūno šeimininkė Dalia Mikalauskienė. Muziejininkė pravedė popietę ,,Pasisupkim ant malūno sparnų“, kuri buvo skirta paukščių sugrįžimo dienai paminėti. Vaikų klausinėjo, kuo naudingi paukšteliai, kam keliami inkilai. Pasiūlė iškelti inkilus, nes aplink malūną jau zujo juodi, geltonsnapiai paukšteliai, kurie tarsi laukė naujų namelių. Iškėlę inkilus vaikai prižadėjo aplankyti ir apžiūrėti savo įkeltus paukščių namelius, kai išsiperės paukštukai.
Linų muziejuje vaikai apžiūrėjo Upytės Antano Belazaro  mokyklos mokinių ,,Keramikų“ būrelio darbelių parodą. Susipažino su senoviniu lino apdirbimu, įvairiais eksponatais: audimo staklėmis, įrankiais linui apdirbti, raštuotomis staltiesėmis, rankšluosčiais. Aktyviausi lankytojai laimėjo prizus už teisingus atsakymus. Visi, kurie dalyvavo popietėje, buvo pavaišinti karšta arbata ir gardėsiais.
Smagiai pasibuvę ir turiningai praleidę laisvalaikį, grįžome į mokyklą.

Mokytoja  Rūta Grybienė