Naujienos

Pozityvios tėvystės mokymai

Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje mokinių tėvams ir globėjams vyko pozityvios tėvystės mokymai, kurių tikslas – tobulinti bendravimo su vaikais įgūdžius.
Užsiėmimų metu mokymų dalyviai su lektore psichologe Elvira Vaisiauskiene diskutavo aktualiomis vaikų auklėjimo temomis, mokėsi suprasti jausmus, kėlė klausimus ir ieškojo atsakymų, dalinosi patirtimi. Kiekvienoje šeimoje auginant vaikus atsiranda iššūkių, o užsiėmimų metu ir buvo mokomasi iš anksto atpažinti kliūtis ir jų išvengti arba koreguoti vaiko elgesį pozityviai bendraujant. Tėvai ir globėjai sužinojo, kaip svarbu aktyviai išklausyti vaiką, nustatyti ribas, kada reikia pasakyti „ne“, kokias taisykles kurti namuose ir kaip jų laikytis. Mokėsi taikyti ne bausmių, žalojančių vaiko savivertę, o pasekmių metodą elgesio korekcijai. Aiškinosi būdus, kaip valdyti pyktį, įveikti stresą, kasdien taikyti pozityvios disciplinos principus.
Mokymai papildė tėvų ir globėjų žinias, reikalingas auklėjant vaikus ir stiprino gebėjimus, padedančius kurti darnius tarpusavio santykius, auginančius pasitikėjimą savimi ir padedančius formuoti pageidaujamą vaiko elgesį.

Direktorė Jurgita Zalatorienė