Naujienos

Projektas „Būsiu tavo draugas 2017“

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla vykdo Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Būsiu tavo draugas 2017“, kurio tikslas ugdyti mokinių bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius, stiprinti sveikatą.
Spalio mėnesį mokiniai dalyvavo sveikos gyvensenos savaitės veiklose. Rudens krosas – nuotaikingas užsiėmimas, kuriame svarbiausia ne rezultatas, bet smagus laiko praleidimas gamtoje. Bėgimas – vienas iš naudingiausių sporto rūšių, stiprina raumenis, grūdina kvėpavimo organus, „išvėdina“ galvą ir pašalina stresą. Po pamokų vaikai rinkosi mokyklos sporto aikštyne ir nurodyta trasa, aplenkdami kliūtis, bėgo įvairaus ilgio distancijas.
Šypsenų ir draugystės dieną piešė save ir draugus – piešinių ekspozicija užėmė pirmo aukšto koridoriaus sieną.
Sveikuoliškų pusryčių fiestai ruošėsi visos klasės – ant stalų rikiavosi patiekalai: žali, kepti ir džiovinti obuoliai, gabalėliais pjaustytos morkos ir morkų desertas, varškės užtepėlė su česnakais, jogurtas, daržovių salotos ir upytiečių populiarinamas linų sėmenų aliejus su sėmenine druska. Pavalgę sveikus ir maistingus pusryčius, pasidalinę patiekalų receptais, linksmi ir energingi išbėgo į pamokas.
Kasmet mokykloje prikrenta daug lapų – mokiniai, pagelbėdami vienas kitam, grėbė juos į krūvas, krovė į maišus, pylė į priekabą. Gražia lietuviška tradicija darbą užbaigė 5 klasės mokiniai – kas gali būti geriau už moliniame indelyje patiekiamą patalkių obuolienę, ant kiekvienos riekės užkraunamą dideliu mediniu šaukštu.
Tikime, sustiprinę socialinius įgūdžius, vaikai ateityje sieks ne tik asmeninės sėkmės ir savirealizacijos, bet supras, padės ir nuoširdžiai palaikys kitus.

Direktorė Jurgita Zalatorienė