Naujienos

Projektas „Būsiu tavo draugas 2019“

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla vykdo Vaikų socializacijos projektą „Būsiu tavo draugas 2019“, kurį finansuoja Panevėžio rajono savivaldybė.

Pasibaigus ugdymo procesui pradinių klasių mokiniai dešimt dienų aktyviai dalyvavo kūrybiškumo ir sveikos gyvensenos užsiėmimuose ne tik mokykloje, bet ir Upytės tradicinių amatų centre. Vaikai piešė spalvotu smėliu, šoko ir dainavo, amatų centre mokėsi pinti juosteles, lipdyti molį, lieti žvakes, sukti tradicinius lietuvių liaudies ratelius.

Vyresniųjų klasių mokiniams buvo organizuotos sporto, gamtosaugos, žygio ir menų dienos. Sporto dieną aktyvios veiklos persipynė su anglų kalba, matematika, lietuvių literatūra, geografija, technologijomis. Mokiniai sukūrė orientacinių varžybų planą, įrengė stoteles, kuriose atlikinėjo užduotis. Renginio dalyvius aplankė Panevėžio šunų dresūros mokykla „Bestas“, vaikai stebėjo pasirodymą, mokėsi, kaip reikia bendrauti su šunimis. Sporto diena baigėsi porų tinklinio, „Kvadrato linksmiau“, dviračių figūrinio važiavimo ir kroso varžybomis.

Menų diena buvo skirta naujų ugdymo formų ir metodų paieškai. Mokinių kūrybos knygelės „Iš širdies – širdin“ pristatymas tapo integruota lietuvių kalbos, dailės, muzikos, teatro pamoka. Keramikos būrelio nariai parengė molio lipdinių parodą, mokiniai skaitė savo sukurtus eilėraščius, teatro meninės raiškos būrelio nariai vaidino, 7 klasės mokiniai parodė inscenizaciją „Vanduo mūsų gyvenime“. Intarpuose skambėjo lietuvių liaudies dainos, drąsesniems išėjus šokti, ne vienas pajuto, kaip gera būti kartu ir džiaugtis savo nuveiktais darbais.

Gamtosaugos dieną mokiniai, pasiėmę meškeres, dažus, kamuolius, išsirengė į gamtą. Kiekvienas rado mėgstamą užsiėmimą: vieni piešė, sprendė kryžiažodžius, kiti bandė pagauti svajonių žuvį raibuliuojančiose ežero vilnyse, žaidė paplūdimio tinklinį. Pusdienis pralėkė linksmai ir turiningai.

Žygio diena prasidėjo neįprastai – į mokyklą atvyko Lietuvos kariai. Panevėžio regioninio Karo prievolės ir komplektavimo skyriaus atstovai papasakojo apie kario kasdienybę ir pademonstravo ginkluotę. Mokykla dalyvauja visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projekte „Mano pasirinkimas – sveika gyvensena“, todėl diena nesibaigė susitikimu su kariais. Išbandę taiklumą, įgiję ginklo valdymo įgūdžių ir atsisveikinę su kariais, mokiniai iškeliavo į mišką. Stabtelėję prie partizanų kapo ir pagerbę žuvusiųjų atminimą tylos minute, vaikai susitiko su įdomaus, azartiško žaidimo – dažasvydžio organizatoriais. Apsirengę maskuojamuosius drabužius, užsirišę skiriamuosius šalikus, pasitarę dėl žaidimo strategijos, žaidėjai pasklido po mišką. Šūviai ir dūmai, garsios organizatorių komandos kūrė tikro mūšio vaizdą, sugrįžę į stovyklą dažais pažymėtieji dalinosi įspūdžiais.

Kartu kurdami, sportuodami ir žaisdami mokiniai mokosi bendrauti ir bendradarbiauti, kalbėti ir klausyti, padėti vienas kitam ir pozityviai elgtis. Tai padeda formuotis asmenybei, suprasti visuotinai priimtas rašytas ir nerašytas taisykles.

 

Mokytojos Vida Ramoškienė ir Kristina Čiplienė