Naujienos

Projektas ,,Sveikata visus metus“

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje šių metų balandžio – spalio mėnesiais vykdytas Panevėžio rajono visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas ,,Sveikata visus metus“. Veiklų gausa ir įvairove siekėme įgyvendinti išsikeltą tikslą – formuoti įstaigos bendruomenės sveikos gyvensenos įgūdžius bei kurti integruotą, visa apimančią sveikatos stiprinimo sampratą, sveikatai palankią aplinką.
Panevėžio rajono visuomenės sveikatos priežiūros centro specialistė Irena Kuklierytė organizavo kviestinių lektorių paskaitas ir užsiėmimus apie sveiką mitybą, fizinės sveikatos puoselėjimo svarbą, higieną. Vaikai dalyvavo edukacijoje ,,Vaisiai skanūs ir naudingi“, nuotaikingoje ,,Zumba kids‘‘ treniruotėje, vasariškoje ir džiaugsmingoje ,,Burbulų fiestoje“, informatyviame ir įtaigiame užsiėmime apie aplinkos švarą ,,Mikrobų ataka“. Nuo ankstyvo pavasario iki rudens ugdytiniai kartu su pedagogais sėjo, augino, puoselėjo daržoves ir vaistinguosius augalus ant palangių ir pakeliamosiose lysvėse, stebėjo ir aiškinosi jų auginimo ypatybes, teigiamą poveikį sveikatai. Mažuosius nudžiugino ,,Drakoniuko teatro“ spektaklis. Šeimos sporto šventės metu patirta bendrystė ir judėjimo džiaugsmas padėjo formuoti vaikų ir jų šeimos narių įpročius sveikai gyventi, sportuoti, saugoti ir stiprinti sveikatą, turiningai leisti laisvalaikį. Projekto lėšomis įsigytas sportinis inventorius visus metus skatino mažuosius sportuoti. Savo žinias vaikai pasikartojo ir įtvirtino rudens gėrybių šventėje, o patirtus įspūdžius atspindėjo spalvingi piešiniai.
Stebime ir džiaugiamės, kad sėkmingai įvykdytų projekto veiklų žinias ir patirtis vaikai taiko kasdieninėse gyvenimiškose situacijose – susidarė įgūdis analizuoti vartojamo maisto kokybę ir naudą sveikatai, užsiimti fizine veikla, rūpintis higiena, bendri užsiėmimai praturtino ugdymo turinį, sustiprino įstaigos bendruomenę.

Ikimokyklinio ugdymo skyriaus vedėja Rūta Zalatorienė