Renkamės sveikatą

Ugdyti sveiką, stiprų, aktyvų ir kūrybingą žmogų – visų pareiga. Augantis žmogus imlus ir lengvai pažeidžiamas, todėl vaikui būtinos žinios, geri pavyzdžiai ir įgūdžiai, kad gebėtų vertinti negatyvius reiškinius, išsiugdytų teigiamas nuostatas, pajustų atsakomybę dėl savo ir kitų sveikatos

Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla įgyvendindama visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Sveikas būk!“ organizavo sveikos gyvensenos įgūdžių stiprinimo dieną.

Pradinių klasių mokiniai susipažino su sveikatai palankios maisto piramidės sandara, išsiaiškino kuriuose produktuose gausu tam tikros rūšies vitaminų. Pasisvėrę ir žinodami savo kūno svorį mokiniai apskaičiavo kiek vandens per parą turi išgerti, kad būtų sveiki. Degustuodami patiektus maisto produktus, vaikai diskutavo kokiomis išskirtinėmis skoninėmis savybėmis pasižymi daržovės, uogos, kiaušiniai, žuvies ar mėsos patiekalai. Mokiniai sužinojo, kad norint gerai matyti reikia valgyti daržovių, kuriose gausu vitamino A, o imunitetą stiprina – aplesinai, kiviai, uogos, tai produktai turtingi vitamino C. Dirbdami grupėse, mokiniai, kūrė sveikatai palankias maisto piramides, pristatė jas savo draugams ir klasių mokytojoms. Piešė ir parengė parodą tema „Kur gyvena vitaminai?“. Įgytas žinias, apie sveikatą puoselėjančią mitybą, vaikai  pasitikrino dalyvaudami viktorinoje.

Baigiantis veikloms, vaikai dalinosi patirtais įspūdžiais, džiaugėsi vieni kitų piešiniais, analizavo sveikatai palankios maisto piramidės sandarą. Visi sutarė, kad gera sveikata pati savaime neatsiranda, tam reikia pastangų, kruopštaus ir nuoseklaus darbo.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė