Naujienos

Rudenėlio šventėje – vaikų užaugintos daržovės

Posted

Paskutinį spalio penktadienį Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko ,,Rudenėlio šventė”.
Linksmasis kiškutis (auklėtojos padėjėja Jolanta Leonaitytė) atlydėjo į salę vaikus, pasipuošusius ryškiaspalvių žirniukų, morkyčių, obuoliukų, baravykų ir saulės zuikučių kostiumais. Mažuosius pasitiko Dailininkas (auklėtoja Ina Visickienė), kuris padėjo vaikams prisiminti uogų, vaisių ir daržovių pavadinimus.
Apžiūrėję salėje ant sienos pritvirtintą rudeninį medį, vaikai sprendė, kas pavaizduota ne taip. Pasirodo, rudeninio medžio lapai ne spalvoti, o balti! Visi pasitarę nusprendė, kad čia pagelbėti galėtų Rudenėlis (auklėtoja Laima Lapinskienė). Deja, Rudenėlis paaiškino, kad yra dingę jo dažai ir padovanoti spalvų paletę paprašė rudeninių daržovių spalvų kostiumais pasipuošusių vaikų.
Tuomet šventėje suskambo eilėraštukai ir dainelės apie įvairiausias rudens gėrybes. Tėveliai pritariamai plojo vaikams įminus mįslę keturgyslę, pašokus šokį, pažaidus žaidimą, mažiausiesiems pagrojus barškučiais nuotaikingą kūrinėlį.
Nors už lango tądien merkė lietus, vaikų veideliuose švietė laimingos šypsenos. Pasirodo, daržovės, ko gero, yra pats skaniausias ir sveikiausias maistas pasaulyje, nes ne tik nematytai supjaustytos, ragaujamos kartu su draugu, o ir pačių vaikučių ir auklėtojų augintos, prižiūrėtos ir puoselėtos lysvėse darželio kieme.

Vyresnioji auklėtoja Ina Visickienė