Naujienos

Rugsėjis dovanojo Mokslo ir žinių šventę

Posted

Rugsėjis, rudenėjančiais laukais išlydėjęs nubėgančią vasarą, į Upytės Antano Belazaro pagrindinę mokyklą vėl sukvietė mokinius ir mokytojus.
Šventė, prasidėjusi Upytės šv. Karolio Boromiejaus bažnyčioje bendra malda ir kunigo Gedimino Jankūno palaiminimu, tęsėsi mokykloje. Giedodami Lietuvos himną ir iškėlę valstybės vėliavą, susirinkusieji buvo pakviesti į Bobutės kiemą, kur ganėsi žąsys, raudonavo putinai ir šermukšniai, o kalendoriaus lapelis skelbė, kad penktadienis – svečių diena. Guvi Bobutė pačius jauniausius mokinius pakvietė sugrįžti į vasarą ir nuspalvinti darželio gėles. Mokyklos direktorė Jurgita Zalatorienė pasveikino su Mokslo ir žinių diena ir pristatė svečius – rajono tarybos narį, gyventojų bendruomenės „Upytės žemė“ pirmininką Audrių Zalatorį, seniūnaitę Aureliją Petronienę, seniūno pavaduotoją Laimą Šaknienę, tradicinių amatų centro vadovę Aušrą Sidorovienę, UAB „Sontena“ direktorių Henriką Kervaitį, tikintį mokykla rajono tarybos narį Algirdą Kazimierą Budrį, atlydėjusį sūnų į pirmą klasę. Visi jie linkėjo sėkmingų mokslo metų, Bobutė vaišino saldžia uogiene. Direktorė už nuolatinę pagalbą dėkojo UAB Upytės eksperimentiniam ūkiui ir visiems kitiems, remiantiems, palaikantiems ir puošiantiems mokyklą.
Baigę piešti pirmokai pasidžiaugė spalvingomis gėlėmis ir nustebo kitoje lapo pusėje perskaitę žodžius „Aš esu Lietuva“. Mažieji gavo pirmoko pasą, kuris padės susipažinti su Lietuvos istorija, valstybės simboliais, kalba, kariuomene. Vaikai, apdovanoti knygelėmis, jų tėveliai – gėlių sodinukais, sustojo bendrai nuotraukai, o varpelio skambėjimas kvietė visus į pirmą pamoką.
Kiekviena šventė būna šiek tiek kitokia – kai kam atmintyje išliks tautiniais drabužiais pasipuošę mokytojai, Bobutė ir jaukus kiemelis, pagražėjusi mokykla, susitikimų šypsenos. Tikime, kad šventiškai pradėję naujuosius mokslo metus ir toliau darbingi ir linksmi keliausime žinių takais.

Mokytoja Vida Ramoškienė